Copoiul Alpin

Punga Alexandru.
Nickname: alexx5
Membru al: AJVPS Vrancea
Confirmat ca persoana reala de: Dan Paraschiv

Copoiul Alpin

Mesajde Punga Alexandru. » 26 Noi 2015 12:09

Copoiul Alpin (alpenlandische dachsbracke) este a 3 a rasa e limieri ,dupa bavarez si hanoveran .Daca despre primele doua rase nu pot spune decit ,,asteptam opiinile conducatorilor acestor exemplare ,, ,despre copoiul alpin pot spune ca am deja formata o opinie (atit din experienta proprie cit si din discutiile cu alte persoane ce utilizeaza rasa).
Este o rasa ce poate fi utilizata cu succes atit pentru munca de limier (cu pregatirea e rigoare) cit si pentru munca de gonitor(copoi)pentru mistret avind nas f. bun (de copoi) .Se preteaza pe foarte multe fonduri si in special in zone unde goanele sunt ceva mai scurte .
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56DB5FE4

SuportTehnic
Site Admin
Membru al: Nespecificat
Confirmat ca persoana reala de: Neconfirmat

Re: Copoiul Alpin

Mesajde SuportTehnic » 26 Noi 2015 12:59

@Punga Alexandru. Pentru a posta imagini puteti urma pasii descrisi aici: Cum postez imagini? Daca nu reusiti, va rog sa ma contactati si voi incerca sa fac instructiunile mai clare.

Imagine

Sorin Flutur
Membru al: Lazar Hunting Cervus Elafus
Confirmat ca persoana reala de: mihai burcescu

Mesajde Sorin Flutur » 26 Noi 2015 13:30

Cred că al meu a fost primul cu pedigree care a fost adus în România...mai avea Merghel de la Lipova unul fără acte...ulterior au adus Cosmin Maris si Bartulov de la Timișoara câteva exemplare din Serbia...

Punga Alexandru.
Nickname: alexx5
Membru al: AJVPS Vrancea
Confirmat ca persoana reala de: Dan Paraschiv

Mesajde Punga Alexandru. » 12 Apr 2018 12:13

In acest moment in Romania numarul exemplarelor a crescut fiind importati ciini de calitate .

Înapoi la “Limieri”